[sblock=SelcSliverhand]Sorry but my math came up way different as you missed rewarding the encounter XP after they were "complete". That was hard to tell in this as you kept them all on their toes and moving but I noticed a few lulls to be good spots to reward XP.
Now this is not to say that people have to level up after the rewards. They need handed out when the encounter is over only to determine what level their time XP should be. It is up to the DM whether they level up or not, but to be fair when they reach that XP they should change over to acquire more days at the new time XP/GP.
I have a detailed break down of everything please check through this and see if it matches how you believe the action went.[/sblock]
[sblock=Rewards]
Encounters:
young eels(3) - 400xp (CR1) - 80 xp each; 400gp = 80gp each
zombies(2) - 400xp (CR1) - 80 xp each; 400gp = 80gp each
zombies(3) - 600xp (CR2) - 150 xp each; 800gp = 200gp each
naga(spider)swarm - 400xp (CR1) - 100xp each; 400gp = 100gp each
zombie(1) - 200xp (CR1/2) - 50 xp each; 200gp = 50gp each
young ghouls(2) - 400xp (CR1) - 100xp each; 400gp = 100gp each
Total Encounter XP: 2,400xp - 560xp each (except Zoryk - 160xp)
Total Encounter GP: 2,600gp - 610gp each (except Zoryk - 160gp)
XP BREAKDOWN:
Elenka Starting XP - 645 (LvL 1)
Temarel Starting XP - 0 (LvL 1)
Fulgrimm Starting XP - 0 (LvL 1)
Vincenzo Starting XP - 645 (LvL 1)
Zoryk Starting XP - 0 (LvL 1)
Start of adventure to first two encounters reward should have been here - April 11th - May 17th (37 days)
Elenka: 645 + 160 + 259 = 1,064
Temarel: 0 + 160 + 259 = 419
Fulgrimm: 0 + 160 + 259 = 419
Vincenzo: 645 + 160 + 259 = 1,064
Zoryk: 0 + 160 + 245 = 405 (last post on May 15th time xp/gp ends there)
First encounters to second zombie fight reward here - May 18th - June 26th (40 days)
Elenka: 1,064 + 0 + 238 = 1,302 (reached LvL 2 on June 20th)
Elenka: 1,302 + 150 + 66 = 1,518
Temarel: 419 + 150 + 280 = 849
Fulgrimm: 419 + 150 + 280 = 849
Vincenzo: 1,064 + 0 + 238 = 1,302 (reached LvL 2 on June 20th)
Vincenzo: 1,302 + 150 + 66 = 1,518
At this point I have it the group is fleeing the zombies and the bedroom through the underwater tunnel...
Second encounter to swarm/zombie fight here - June 27th - July 28th (32 days)
Elenka: 1,518 + 150 + 352 = 2,020
Temarel: 849 + 150 + 280 = 1,279
Fulgrimm: 849 + 150 + 280 = 1,279
Vincenzo: 1,518 + 150 + 352 = 2,020
Third encounter to ghoul fight is over/they escaped here July 29th - August 22nd (25 days)
Elenka: 2,020 + 100 + 275 = 2,395
Temarel: 1,279 + 0 + 21 = 1,300 (reached LvL 2 on July 31st)
Temarel: 1,300 + 100 + 154 = 1,554
Fulgrimm: 1,279 + 0 + 21 = 1,300 (reached LvL 2 on July 31st)
Fulgrimm: 1,300+ 100 + 154 = 1,554
Vincenzo: 2,020 + 100 + 275 = 2,395
Last encounter to End Date - August 23rd - September 6th (15 days)
Elenka: 2,395 + 0 + 165 = 2,560
Temarel: 1,554 + 0 + 165 = 1,719
Fulgrimm: 1,554 + 0 + 165 = 1,719
Vincenzo: 2,395 + 0 + 165 = 2,560
Time GP:
Elenka: 426gp (LvL1) + 792gp (LvL2) = 1,218gp
Temarel: 672gp (LvL1) + 407gp (LvL2) = 1,079gp
Fulgrimm: 672gp (LvL1) + 407gp (LvL2) = 1,079gp
Vincenzo: 426gp (LvL1) + 792gp (LvL2) = 1,218gp
Zoryk: 210gp only
Totals for this adventure(if the above is confusing):
Elenka: 1,915xp and 1,828gp
Temarel: 1,719xp and 1,689gp
Fulgrimm: 1,719xp and 1,689gp
Vincenzo: 1,915xp and 1,828gp
Zoryk: 405xp and 370gp
note xp lines are -
Name: Starting XP + Encounter XP + Time XP = New XP total for above date [/sblock]